Za kilka dni mija miesiąc od zakończenia organizowanych przez Yacht Club Jermak Mistrzostw Świata w klasie Vaurien

W wyniku natłoku pracy nie było czasu uzupełnić naszej strony, dlatego robimy to dzisiaj.
Dokładnie 29 sierpnia minie miesiąc od zakończonych Międzynarodowych Mistrzostw Świata w klasie Vaurien, a do naszego klubu nadal napływają podziękowania od uczestników za wyjątkową atmosferę podczas Mistrzostw i miłe przyjęcie przez załogę Tawerny.

Dla osób które nie obserwują nas na facebooku poniżej kilka słów podsumowania.
W dniach 22-29 lipca 2017 roku na wodach jeziora Lubie w Gudowie odbyły się Mistrzostwa Świata w Klasie Vaurien. W tym roku w regatach na starcie pojawiło się prawie 300 osób oraz 64 jachty z Włoch, Czech, Polski, Niemiec, Holandii, Belgii, Francji, Hiszpanii a także załogi z Angolii i Urugwaju. Była to pierwsza tak duża impreza organizowana na naszych wodach.

Mimo początkowych trudności oraz problemów z pogodą w pierwszych dniach regaty należy uznać za udane. Przez cały czas regat ustawianie trasy nie należało do prostych ze względu na zmienny kierunek i brak stabilności wiatru. "Pierwszy raz nasz klub był ogranizatorem tak dużej imprezy, dlatego najbardziej cieszy mnie to, że mimo naszych potknięć jako organizatora - entuzjazm nie opuszczał jednak żeglarzy przez całe regaty. Zawodnicy startujący w regatach prezentowali wysoki poziom i umiejętności żeglowania nawet w takich niesprzyjających warunkach pogodowych." Powiedział główny organizator oraz właściciel przystani na terenie, której odbywała się impreza kapitan Piotr Jermakow
Podsumowując udane regaty należy pamiętać, że tego typu imprezy powinny zagościć na stałe na mapach regionu ponieważ są one nie tylko wyjątkowym widowiskiem ale także jedną z najlepszych promocji turystycznych.

Zapraszamy wszystkich do obserwowania naszej strony zarówno tutaj jak i naszego fanpage’a na facebooku gdzie na bieżąco informujemy o aktualnych oraz planowanych wydarzeniach organizowanych w naszym klubie.